קצת עלינו

"צמיד התכלת עשוי מחומרים שקשורים לעולם הרוח ומזכיר לנו את השאיפה לצמוח מבפנים ולגלות את הכוח הפנימי שבתוכנו. מטרת הצמיד-לספק תזכורת יומיומית לכך תוך איזון בין עולם החומר והרוח, מבלי לוותר על הנאות החיים."

 נועם כהן, מייסד צמיד התכלת -

6.jpg

בעולם שדוהר קדימה במהירות, והחומריות נמצאת בכל מקום- רצוי לקבל תזכורת יומיומית לאיזון פנימי, לעולם הרוח והמידות הטובות, למה שחשוב באמת וחבוי מן העין.

 

 לכן, הפצת משמעות התכלת הפכה להיות חלק גדול  מחיינו ומחיי אהובינו.

IMG_2045 (1).jpg

הרעיון לצמיד נגלה אלי לראשונה כאשר רב נכנס אלי למשרד וביקש ממני להניח תפילין. הסכמתי.

 

בעודי קורא את תפילת "שמע ישראל" נחשפתי למצוות התכלת- מרתקת, מסתורית ועמוקה. מאז אני, משפחתי, אהוביי ומכריי מחויבים להפצת המשמעות החיובית של התכלת. אנו רואים זאת כשליחות במיוחד בתקופת החיים שאנו חיים בה כיום.

WhatsApp+Image+2018-05-01+at+14.41.46+(2

אבא שלי- כשביקשתי את דעתו של אבי לגבי האם כדאי להפוך את צמיד התכלת למוצר ובכך לסייע לעולם להבין את המשמעות המדהימה של התכלת- הוא תמך ברעיון נמרצות ואהב אותו מאוד. אך בזמנו, ובגלל הלחץ היומיומי- הצמידים נותרו בגדר רעיון.  

 

ב4 באפריל, 2017, אבי, פנחס כהן ז"ל, נפטר בפתאומיות. אירוע זה גרם לי לעשות חשבון נפש ולהבין שמה שלא עושים היום ייתכן שלא נספיק לעשות לעולם. בנקודה זו החלטתי שאין זמן טוב יותר מההווה כדי להגשים את החלום הזה – צמיד פתיל התכלת – לזיכרו של אבי.